Laserowe usuwanie tatuaży

 

Masz stary tatuaż, którego się wstydzisz? Trafiłeś do kogoś kto zamiast wymarzonego tatuażu oszpecił Twoje ciało? Teraz to już nie problem!

Dzięki laserowi najnowszej generacji Q-switch możesz pozbyć się starego tatuażu, usuwając go całkowicie, lub rozjaśnić go do tego stopnia, że bedziesz mógł nałożyć na niego nowy tatuaż.

 

Trochę suchych faktów....

 

Pracujemy na urządzeniu PRO-MEDIS - jest to najnowszej generacji LASER  

Q-SWITCH  Nd-Yag  do  usuwania  tatuaży  posiadający UNIJNY CERTYFIKAT URZĄDZENIA MEDYCZNEGO zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych klasy IIb. Urządzenie posiada też medyczny certyfikat CE zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

 

Laser Q-switch PRO-MEDIS kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie w efekcie czego cząsteczki barwnika ulegają rozbiciu bez nadmiernego przegrzania tkanek.  Dzięki  zastosowaniu  unikalnych  parametrów zabiegi są bardzo skuteczne i charakteryzują się niewielkimi efektami ubocznymi. Jedynym przejściowym efektem pozabiegowym są przebarwienia, które najczęściej ustępują samoistnie.

Zalety laserowego usuwania tatuaży

Używany przez nas laser Nd:YAG Q-switch jest systemem odpowiadającym najnowszym standardom i zmniejsza ryzyko powstania blizn czy powikłań do minimum. Zabieg jest mało bolesny (wykonanie tatuażu jest bardziej bolesne) i znieczulenie miejscowe nie jest konieczne.

Możliwe skutki uboczne

Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem). Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn, z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (rzadko). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

Tatuaż usunięty po 6 sesjach

Kiedy zabieg nie jest możliwy

Rzadko niektóre pigmenty reagują na światło lasera zmianą koloru, lub powodują reakcje alergiczne. Te niekorzystne efekt są zazwyczaj wykluczane w próbie laserowej. Również osoby o bardzo ciemnym kolorze skóry oraz murzyni stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Przy Tatuażach o bardzo dużej powierzchni, np. całe plecy nie zaleca się usunięcia tatuażu.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzany jest konsultacją z próbą laserową kwalifikującą do zabiegu. Usuwanie tatuaży w jednym zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, gęstości "upakowania" barwnika jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego względnie 90%-owego usunięcia 2-5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają min 4-6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być min. 4 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu. Zabieg trwa w zależności od rozmiaru od 5-60 minut. Po zabiegu tworzy się delikatny strupek, który w celu uniknięcia infekcji należy smarować maścią dezynfekująca i w żadnym wypadku nie należy próbować go zrywać (grozi to powstaniem blizny). Po odpadnięciu strupka ukażą się części blednącego stopniowo tatuażu. Miejsce zabiegu będzie zaczerwienione.

Kolejne etapy usuwania tatuażu

 

 

Koszty

Koszt pojedyńczego zabiegu ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji i zależy przede wszystkim od wielkości tatuażu.

Dla przykładu, orientacyjny koszt jednego zabiegu dla tatuażu wielkości 5x5 cm wyniesie ok 200 zł a wielkości 10x10 cm 300 zł. Dla tatuaży większych koszt będzie odpowiednio większy.  Z powodu niemożliwej do przewidzenia ilości koniecznych zabiegów, całkowitego kosztu usunięcia tatuażu nigdy nie można przewidzieć dokładnie.

Usuwanie laserowe wykonywane jest w ściśle sterylnych warunkach,
z zachowaniem wszelkich zasad higieny, sterylności, bezpieczeństwa.